Заев: Бројчаникот на триумфалната порта за враќање на парите ќе биде поставен за брзо време

by fokus 10:38
10:38

Премиерот Зоран Заев рече дека владата е целосно отворена и тие имаат средби со сите граѓани. Вели, портите на оградата се отворени веднаш.

-Јас сум еден од оние кои вели дека треба да се отвори целосно Владата. За бројчаникот на триумфалната порта, се надевам дека институциите ќе си ја завршат работата. Пари ќе се враќаат со пресудите и со барањата внатре во институциите, рече Заев.

- Advertisements -

Тој најави дека бројчаникот на триумфалната порта на кој ќе се брои колку пари се враќаат во државната каса ќе се постави за многу брзо време.

Поврзани новости