Заев: Божиновски и Чингоски местат милионски тендер на ЕЛЕМ

by Фокус 14:05
14:05

Генералниот секретар на владата Кирил Божиновски и поранешниот генерален директор на ЕЛЕМ Влатко Чингоски местат милионски тендери во ЕЛЕМ по налог на Никола Груевски.

Ова го изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев, објавувајќи го вториот сет на разговори од денешната „бомба“.

- Advertisements -

– Тендерот од 2011 година за ископ на јаглем од Суводол, вреден 20 милиони евра – рече Заев.

Поврзани новости