Заев: Бараме излез од политичката криза

by Фокус

Бараме излез од политичката криза преку владеење на правото и слободни, фер и регуларни избори час поскоро, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Гласот на Америка на македонски јазик.

– Нашиот мотив е Македонија да биде нормална, напредна, слободна и демократска земја – додава тој.

Поврзани новости