Заев: Анкетите не намамуваат да одиме на избори, но добро за земјата е да се истера цел мандат

by fokus 19:19
19:19

Премиерот Зоран Заев на прес конференцијата на која кажа дека решението до кое дошле со Ципрас е Република Северна Македонија, рече дека е спремен за избори кога и да се одржат.

-Изборите може да се одржат заедно со референдумот или заедно со претседателските избори. Резултатите од анкетите не намамуваат да одиме на избори, рече премиерот Зоран Заев.

- Advertisements -

Тој истакна дека за доброто на економијата и на земјата е да се истера цел мандат пред да се оди на избори, но вели, доколку останатите партии не се согласуваат со тоа, ќе има предвремени парламентарни избори.

Поврзани новости