Заев: Анѓушев ќе си замине заедно со мене, кога ќе се формира техничка влада

by Фокус 13:39
13:39

Вицепремиерот Кочо Анѓушев ќе си замине од владата заедно со мене кога ќе се формира техничката влада, рече премиерот Зоран Заев.

-Анѓушев ја најави својата оставка. Секако, со техничката влада, кога и Заев, исто така, ќе замине, ќе замине и тој – рече Заев.

Тој денеска објави дека ќе бидат задоволени барањата на странски инвеститори за намалување на 12 царински стапки.

- Advertising -

Поврзани новости