Заев: Амбасадорите ги добија папките со снимките

by Фокус 15:27
15:27

СДСМ ги предаде материјалите на амбасадорите за кои имал снимки дека се прислушувани- рече Зеаев на прес конференцијата. Повеќе детали не сакаше да открива затоа што се повика на Виенската конвенција.

Претходно Заев откри дека биле следени шестмина амбасадори на највлијателните држави.

- Advertisements -

Поврзани новости