Заев: Актуелниот состав на Антикорупциска е „тапа џонсон“

by fokus

„Тапа џонсон“ е актуелниот состав на Антикорупциската комисија. Вака накусо го опиша составот на оваа државна комисија премиерот Зоран Заев кој синоќа гостуваше во „Ноќно студио“ на Телма.

Премиерот јавно упати апел до сите владини службеници и членови на Владата на Македонија дека ќе дели итни оставки ако дознае дека некој од нив вршел политички притисок или се заканувал на судија.

Поврзани новости