Заев: Ахмети правел низа отстапки само за да остане во власта со Груевски

by Фокус

Лидерот на Али Ахмети правел низа отстапки само за да остане дел од власта со Никола Груевски, изјави првиот човек на СДСМ Зоран Заев, најавувајќи разговори новата „бомба“.

Еден од разговорите, според Заев, покажува дека поранешниот заменик министер за транспорт и врски Тахир Хани му кажува на Ахмети дека 80 отсто од проектите на ДУИ се ифрлени од програмата во овој ресор.

Дури, рече сдсмовскиот лидер, претседателот на „интегративците“, во интерес на коалицијата, морал да се откаже од еден од проектите што активно ги промовирал во предизборната кампања – патот Тетово-Призрен.

Поврзани новости