Адвокатот на Јохан Тарчуловски не даде воведен говор

by fokus 14:51
14:51

Антонио Апостолски адвокат на Јохан Тарчуловски, обвинет во случајот “Крвавиот четврток”, односно насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 гдина, денеска во Кривичниот суд реши да не даде воведен говор, повикувајќи се на можност што му ја дава законот.

-Ќе се повикам на член 379 став 2 да не го давам воведниот говор, кусо рече адвокатот Апостолски.

- Advertisements -

Поврзани новости