Забрана за сообраќај на патниот правец Маврово-Дебар

by Fokus 19:12
19:12

Забрана за движење за сите моторни возила е воведена на патниот правец крак Маврово-Дебар на потегот од крстосницата за Маврово до Дебар.

Како што информира АМСМ забраната за движење е воведена од 18:30 часот од безбедносни причини поради одрони и паднати дрвја.

- Advertisements -

Поврзани новости