Забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Тетово-Попова Шапка поради врнежи од снег

by Fokus 12:47
12:47

Поради интензивни врнежи од снег воведена е забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, информира ЈП „Македонија пат“.

Од „Македонија пат“ препорачуваат задолжителна употреба на зимска опрема за лесни моторни возила и автобуси на овој патен правец

- Advertisements -

Поврзани новости