За реконструкција на објектите на армијата се предвидени 263 милиони денари

by fokus 12:59
12:59

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска го презентираше буџетот за 2020 година за армијата на Македонија.

Како што информираше таа, за реконструкција на објектите на армијата се предвидени 263 милиони денари.

- Advertising -

Поврзани новости