За пет часа казнети 116 пијани возачи

by fokus

Ноќеска биле казнети и исклучени од сообраќај дури 116 возачи кои управувале возила под дејство на алкохол. Од МВР информираат дека
контролата била изршена во периодот од 21 од 2 часот, во рамки на спроведената акциска контрола за санкционирање на возачи на територијата на државата.

Како што стои во денешното соопштение од МВР, засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Поврзани новости