За одземање на мандатот на Груевски наместо утре, ќе се расправа задутре

by fokus

Собраниската комисија на која требаше да се разгледува одземањето на мандатот на Никола Груевски, кој е осуден на две години казна затвор, наместо утре е презакажана за во среда.

Датумот на одржување на комисијата беше објавен попладнево на сајтот на Собранието.

Поврзани новости