ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ: Магарешки инает врз грбот на граѓаните

by fokus 11:16
11:16

Пишува: Гордана Дувњак

Опозицијата се фатила како „слеп за стап“ и не попушта за онлајн-работа зашто тука гледа шанса да се блокира парламентот и да се раситни кревкото парламентарно мнозинство.

- Advertisements -

Владејачките партии, пак, не знаат што е договор, а уште помалку компромис. А и кога ќе седнат на заедничка маса политичките поглавици Заев и Мицкоски, не си веруваат дека ќе се почитува договореното.

Целата колумна прочитајте ја во новиот број на неделникот „Фокус“ кој можете да го купите и во електронска форма на овој линк.

Поврзани новости