За неносење заштитна маска изречени 379 казни

by Fokus 10:00
10:00

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава се регистрирани 379 прекршоци за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со КОВИД-19.

- Advertisements -

Поврзани новости