За неносење заштитна маска 237 прекршоци во изминатото деноноќие

by Fokus 09:45
09:45

Во текот на изминатото деноноќи на територијата на државата се регистрирани 237 прекршоци за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Поврзани новости