За неносење маски казнети 443 граѓани

by Fokus 10:21
10:21

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, се регистрирани 443 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -

Поврзани новости