За неносење маска санкционирани 349 лица

by Fokus 10:38
10:38

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата регистрирани се 349 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости