За Мисовски Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели

by fokus 18:47
18:47

Талат Џафери е еден од најдобрите претседатели што ги имало Собранието од независноста, вели потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски од НСДП по снимката што беше објавена на која се слуша како Џафери навредува собраниски службеници.

Според него, снимката е политичка пресметка и тврди дека Џафери имал секогаш одлична релација со службениците од Собранието.

Инаку на чело на Собрание еден период беше и Тито Петковски, за чиј наследник се подготвува Мисовски во НСДП.

Поврзани новости