За Мане Јаковлевски Груевски е најуспешен премиер во историјата на Македонија

by fokus 19:45
19:45

Оние кои сега го критикувааат и бараат оставка од претседателот Мицкоски јас ги нарекувам печалбари или туристи, вели еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски во емисијата Трилинг.

Влегуваат во партија кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт а потоа го вртат грбот. Додека бевме на власт сите беа задоволни, оценува Јаковлевски.

Во интервју за Трилинг, Јаковлевски со порака и до СДСМ, а за него најуспешен премиер во историјата бил Груевски.

Поврзани новости