За брзо возење 788 санкции на територијата на цела држава

by Fokus 11:34
11:34

Во рамки на зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, полицијата казнила 788 возачи.

– Од нив, 111 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 21 возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина, соопштија денеска од МВР.

- Advertisements -

Најавија дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи

Поврзани новости