За 24 часа Русија изврши 40 ракетни напади врз Украина

by fokus

Генералштабот на украинската армија соопшти дека Русија во последните 24 часа извршила 40 ракетни напади во девет украински региони.

Русите ги гаѓаа целите и со 16 ирански дронови Шахед-136. Главните цели беа енергетските и индустриските капацитети, информира Киев.

Ова се најжестоките руски ракетни напади врз Украина од почетокот на октомври.

Поврзани новости