За 24 часа починале 9 заразени со корона вирусот

by fokus 14:04
14:04

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 721 заразен од корона вирусот, но и девет починати.

-Пријавени се вкупно 9 починати лица. Починати се по 3 пациенти од Скопје (85г,80г,69г,), 2 пациенти од Куманово (81г,74г) и по 1 пациент од Прилеп (75г), Велес (73г), Крива Паланка (73г) и Валандово (71г). Осум пациенти се починати во болнички услови, додека еден пациент е починат во домашни услови, информираат од Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости