Богоев: Дали Иванов ќе си го потпише решението за доживотна пензија?

by fokus 21:03
21:03

Градоначалникот на Општина Карпош, Стрефан Богоев, го коментира тоа што претседателот Ѓорге Иванов одбива да ги потпише указите поради тоа што на нив стои новото уставно име на државата. Богоев прашува дали Иванов ќе си го потпише решението за доживотна пензија.

„Прашање до Ѓорѓе Иванов: Дали ќе го потпише решението за негова доживотна пензија по завршување на мандатот ако на него пишува “Република Северна Македонија”?“, му порача тој на претседателот.

- Advertisements -

Инаку денеска пратениците без дебата повторно ги изгласа реформските закони кои претседателот одби да ги потпише.

Поврзани новости