Загина жена откако возило со четворица Македонци излета од автопатот Белград-Ниш

by fokus 11:50
11:50

Едно лице почина, а уште три се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш кај Умчари која се случи синоќа.

До несреќата дошло на пет километри од излезот кон Умчари, на автопатот во правец кон Ниш, кога автомобилот од марка „Ауди А6“ со македонски регистерски таблици излетал од патот.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Во возилото имало четири државјани на Македонија, двајца мажи и две жени на возраст од 30 до 35 години кои од Белград се враќале кон Македонија.

Повредените се пренесени во Ургентниот центар. Двајца од патниците се во тешка состојба и се борат за живот.

Поврзани новости