Извадил нож и лисици пред штабот на ГРОМ и им се заканувал на присутните

by fokus 12:54
12:54

Додека во партиските штабови се чекаа резултатите од вчерашното гласање, вечерта околу 22.00 часот пред штабот на ГРОМ на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ бил паркиран „Мерцедес“ со скопски регистарски таблички од кој излегол С.Р.

Од полицијата велат дека пред стотина луѓе кои биле насобрани во штабот, С.Р. извадил нож и лисици, по што им упатувал закани на присутните граѓан.

- Advertisements -

Случајот потоа бил пријавен во полициска страница.

Поврзани новости