Маж со секира закла куче, во центарот на Скопје, бидејќи многу лаело?!

by fokus 20:00
20:00

Пред неполн час, во Скопје, пред кафулето РадиоБар, маж со секира уби куче. Очевидците кои беа сведоци на овој грозоморен чин на социјалната мрежа фејсбук објавуваат фотографија од немилиот настан и истакнуваат дека го пријавиле случајот во МВР.

Тие додаваат и дека убиецот истакнал дека го заклал кучето бидејќи многу лаело.

Вознемирувачка фотографија:

Поврзани новости