Вучиќ ќе прими и трета доза на вакцина

by Fokus

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека ќе ја прими третата доза на вакцина против коронавирус. Тој додаде дека верува дека лекарите во борбата против оваа пандемија.

„Чекам да кажат дали советот е да се прими друга или иста вакцина, ако нема таков совет, јас ќе ја примам истата, но тоа е прашање на избор на луѓето“ изјави Вучиќ гостувајќи синоќа на нишката ТВ Белами.

Поврзани новости