Вучиќ алармира: Курти одлучи да ги нападне Србите

by Fokus

Претседателот на Србија Александар Вучиќ преку својот профил на Инстаграм се обрати до јавноста, порачувајќи дека косовскиот премиер Албин Курти решил да ги нападне Србите.

„По налог на Албин Курти, сменета е денес од косовските институции српската судијка Љиљана Стевановиќ, за наутро е спремна смена на сите српски командири, сите српски полицајци кои беа на седницата на Советот за национална безбедност во Белград. Курти реши да ги нападне Србите“, кажа Вучиќ.

Поврзани новости