Вториот ден од посетата на Заев во Бугарија посветен на економијата

by fokus 10:19
10:19

Премиерот Зоран Заев во рамки на официјалната посета на Бугарија денеска ќе оствари средба со министерката за енергетика Теменушка Петкова. Фокусот на посетата денес ќе биде ставен на економијата.

Заев во Бугарија е придружуван од вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи, министрите за надворешни работи Никола Димитров, за транспорт и врски Горан Сугарески и за култура Робeрт Алаѓозовски.

Вчера македонска делегација имаше низа средби со премиерот на Бугарија Бојко Борисов и со претседателот Румен Радев.

Поврзани новости