Втор ден изборна кампања: СДСМ во Скопје, ДПМНЕ во Струга и Ресен

by fokus 18:11
18:11

Политичките партии, на вториот ден од кампањата продолжуваат со митинзи.

Социјалдемократите вечерва се во Скопје, каде ќе се обратат пред жителите на населбите Драчево, Кисела Вода и Аеродром. ВМРО-ДПМНЕ пак, ќе бидат во Ресен и Струга.

- Advertisements -

Коалицијата за промени и правда  ќе има митинг во Велес, а ДПА во село Црнилиште.

Поврзани новости