Враќајки во рикверц со моторно возило прегазил работник во каменолом

by fokus 13:44
13:44

Едно лице почина откако во каменолом во струшко го прегазило товарно моторно возило, управувано од друго лице. 

– Денеска во 08:55 часот во Полициска станица Струга  пријавено е дека во каменоломот лоциран во место викано „Лабунишки ливади“ З.В.(36) управувајќи товарно моторно возило непозната марка, при враќање наназад, го прегазил С.А.(41) од село Долно Татеши, струшко, соопшти МВР.

- Advertisements -

Лицето починало на местото на настанот. Увидот е во тек.

Поврзани новости