Вработените на ЈСП најавуваат прекин на работата

by Fokus

Автобусите на ЈСП низ Скопје може да запрат затоа што доцни платата за септември, па синдикатот испрати предупредување до градоначалничката Арсовска.

Како што истакнаа оттаму, денеска во 14 часот е последниот рок да ги добијат платите и придонесите.

Автобусите во текот на утрешниот ден нема да излезат на улиците на главниот град на Македонија доколку не се исполни нивното барање.

Поврзани новости