Вработени во УЈП ќе даруваат крв по повод Денот на даночниците

by fokus 10:21
10:21

Во рамките на програмата за одбележување на „Денот на даночниците“, вработените во Управата за јавни приходи ќе даруваат крв во понеделник на 15 пунктови низ Македонија  и ќе донираат хуманитарен прилог во ЈУ „Дом за доенчиња и мали деца – Битола“.

Настанот се реализира во рамките на програмите за општествена одговорност на УЈП и за одбележување на Денот на даночниците.

- Advertising -

„Поттикнати од желбата да покажеме поинаква одговорност и да дадеме свој придонес кон заедницата и кон најранливите групи на кои помошта им е најпотребна“, велат од Управата.

Поврзани новости