Вработен во УЈП уапсен за поткуп

by Fokus 16:44
16:44

Вработен во Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево во Скопје е уапсен под сомнение за примање поткуп.

Според извори на истрагата, Љ.С. е уапсен во кафуле во трговскиот центар Зебра во Скопје, каде од женско лице примил коверт.

- Advertisements -

Од Министерството за внатрешни работи за “Фокус” ја потврдија информацијата,  но детали најавуваат за утре.

Поврзани новости