Вработен во МВР со службено возило удрил малолетник во Аеродром

by fokus 12:30
12:30

Вчера претпладне се случила сообраќајна незгода во која повреден бил малолетник во Аеродром, откако полициско возило удрило во него.

„На 30.10.2019 во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“ и „Ангел Димовски“, патничко моторно возило „опел астра“, сопственост на МВР, управувано од Б.Р., удрило во малолетник, кој се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости