Вознемирувачко видео: Објавена снимка од полицајците во Мемфис кои брутално претепаа афроамериканец

by Fokus

Пет сега поранешни полицајци од американскиот град Мемфис се обвинети за убиството на 29-годишниот Тир Николс, афроамериканец кој беше претепан до смрт на 7 јануари за време на рутинско застанување во сообраќај, а почина во болница три дена подоцна.

Полицијата објави вознемирувачки снимки од акциите на полицијата врз млад човек кој е со лисици на рацете. Станува збор за четири различни снимки.

На едно видео се гледа како полицајци без причина го удираат Николс најмалку 9 пати во 4 минути.

V

Поврзани новости