Возачот на косовскиот автобус признал дека задремал зад воланот

by fokus 14:23
14:23

Возачот на косовскиот автобус кој утринава излета од патот и се преврте во Хрватска е уапсен. Тој на полицијата и признал дека задремал зад воланот.

Во несреќата загинаа 9 патници и другиот возач на автобусот кој патувал од Франкфурт кон Приштина. 45 патници се повредени.

- Advertisements -

ФОТО: ХРТ/ИМС

Поврзани новости