Возачот на камионот што пропадна во фонтаната на плоштад добил отказ

by fokus 22:39
22:39

Возачот на камионот кој пропадна на градскиот плоштад, непосредно пред пречекот на ракометарите од “Вардар“, вчера добил отказ во ЈП „Улици и патишта“, но откако реагирале колегите со бојкот на работата, бил вратен назад.

Работниците во изјава за телевизија Телма велат дека и до сега се соочувале со притисоци и казни. Тврдат дека возачот на камионот не направил никаква грешка, туку згрешиле вработените на обезбедувањето од Град Скопје.

- Advertisements -

Камионот превезуваше ограда за обезбедување на МВР која требаше да биде поставена за шречекот на ракометаритте.

Пред две години владата и Град Скопје платија 2,5 милиони евра на фирмата „Трансмет“ за да инсталираат т.н. сува фонтана од 100 квадратни метри на скопскиот плоштад.

Поврзани новости