Воз усмрти маж од Миравци

by fokus

Шеесет и четиригодишен жител на селото Миравци починал откако во него удрил возот кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце.

-На 19.01.2018 година во 11,55 часот било пријавено дека на пругата кај железничка станица Миравци, поточно на влезниот сигнал на железничка станица Миравци, товарен воз управуван од З.Г. (55) од Скопје кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удрил во С.Г. (64) од с.Миравци. Од здобиените повреди при ударот, С.Г. починал на местото на настанот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во  прекин до 15,30 часот, по што бил нормализиран. Се работи на целосно расчистување на случајот, информираат од МВР.

Поврзани новости