Вооружени лица утрово ограбиле банка во Чаир, едно лице повредено

by fokus 12:12
12:12

Вооружени лица утрово извршило разбојништво во „НЛБ банка“ на ул „Ферид Бајрам“ во скопско Чаир, при што се одземени засега непозната сума пари.

Во МВР настанот е пријавен во 10.30 часот и како што појаснуваат дека при разбојништвото имало пукање од огнено оружје, но нема повредени.

- Advertisements -

Од страна на разбојниците физички е повреден Е.Е. 26 години вработен како обезбедување во банката.

Полициски службеници веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е истрага за расчистување на случајот.

Поврзани новости