Вооружен напад во САД, има убиени и ранети

by Fokus 23:44
23:44

Денеска се случило ново масовно пукање во Америка, во фабрика во Мериленд, и неколку луѓе се убиени и ранети, јавуваат медиумите од САД.

Пукањето се случило во фабриката „Колумбија Машин“, која произведува калапи и опрема, а засега нема официјални информации за бројките на загинати и ранети.

Поврзани новости