Војвотка на мотор

by fokus 13:10
13:10

Поранешната прва полицајка, Гордана Јанкулоска, јавно ги поддржува протестите кои се организираат под мотото „За заедничка Македонија“, а пред неколку дена на својот фејсбук профил сподели и фотографија, на која се гледа дека и самата придонесува.

Ако во минатото, за одбрана на државата, сме имале војвода на коњ, сега имаме војвотка на мотор. Можеби во иднина вака ќе ги прават и спомениците, кој знае!

- Advertisements -

Поврзани новости