Војниците ќе добијат нови униформи во февруари наредната година

by fokus 13:15
13:15

Војниците од АРМ во неколку наврати имаа проблеми со своите униформи, а македонската јавност постојано прашуваше кога ќе се набави нова облека за војниците.

Министерката Шекеринска на прес-конференцијата информираше кога војниците ќе добијат нова униформа

„На фирмата со која го склучивме договорот за униформи и дадовме шанса да ги испорача. Откако не го стори тоа, ние го раскинеме договорот и јасно и дадовме до знаење дека не може да си игра со државата. Јас очекувам дека оваа седмица ќе го имаме договорот и новата униформа ќе биде на располагање од февруари“, додаде Шекеринска.

- Advertising -

Поврзани новости