„Водовод и канализација“: Ќе се чисти резервоарот Моране, можен е прекин во водоснабдувањето во среда

by fokus 14:31
14:31

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека во среда може да дојде до мал преки во водоснабдувањето во скопското село Моране.

„Ве известуваме дека на ден 02.05.2018 (среда) поради чистење и хлорирање на резервоар Моране (викенд населба),можно е да има мал прекин на водоснабдување во с. Моране од 09:00 часот до завршување“, соопштија од таму.

 

Поврзани новости