ВО ЖИВО Заев и Царовска ја презентираат Националната платформа за онлајн-учење

by Fokus 12:06
12:06

Денеска точно напладне, премиерот Зоран Заев и министерката за образование и наука, Мила Царовска, ќе одржат прес-конференција на која ќе ја презентираат Националната платформа за онлајн-учење.

Прес-конференцијата може да ја следите во живо на следниот линк:
https://www.youtube.com/watch?v=b-B-HmJbDz4&feature=emb_title

 

- Advertising -
 

Поврзани новости