Во живо: Ураганот „Ирма“ пустоши на Флорида

by fokus 22:14
22:14

Ураганот Ирма денеска ја зафати и Флорида, пристигнувајќи од јужниот дел со ветрови со брзина од 215 километри на час.

На жителите им е порачано да останат во засолништата, а оние што не отишле во нив, да останат во затворен простор.

- Advertising -

Поврзани новости