(ВО ЖИВО) Подигнување на знамето на НАТО пред Собранието

by fokus 16:49
16:49

Откако Собранието денеска едногласно го ратификуваше протоколот за членство во НАТО, попладнево ќе се подигнува и знамето на НАТО пред Собранието.

- Advertising -

Церемонија на подигнување на знамето на #НАТО пред Собранието на Република Северна Македонија

🔴ВО ЖИВО | Церемонија на подигнување на знамето на #НАТО пред Собранието на Република Северна Македонија 🇲🇰 #МКвоНАТО #MKinNATO #WeAreNATO #НиеСмеНАТО

Publiée par Stevo Pendarovski sur Mardi 11 février 2020

Поврзани новости