ВИДЕО Прес конференција на Мицкоски по решението за спорот со името

by fokus 19:48
19:48

Прес конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по договорот кој премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас го достигнале за деценискиот спор со името.

 

Поврзани новости